HIT MUSIC ONLY!

31 марта `21, в 12:22
Вчені з'ясували, чому людський мозок любить музику

Вчені з'ясували, чому людський мозок любить музику

Вчені з'ясували причину того, чому людям подобається музика. За допомогою магнітної візуалізації вони виявили, що музика активізує той же центр винагороди в мозку, що і алкоголь і наркотики.

В ході дослідження група шанувальників поп-музики слухала кілька пісень, в той час як фахівці вимірювали їх мозкову діяльність за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії. Перед скануванням вчені збуджували або придушували ті ділянки мозку, які відповідають за винагороду.
З'ясувалося, що збудження шляху мозку перед прослуховуванням музики посилювало задоволення, яке відчували слухачі, в той час як його придушення зменшувало задоволення.

Крім того, фахівці виявили, що учасники з найбільшою різницею в задоволенні показали найбільшу різницю в синхронної активності між слуховий і нагородний областями.

"Ці результати показують, що взаємодія саме між слуховими областями і областями винагороди викликає задоволення, яке ми відчуваємо, слухаючи музику", - уклали вчені.

Варто відзначити, що система винагороди - це сукупність структур нервової системи, що беруть участь в регулюванні і контролі поведінки за допомогою позитивних реакцій на дії.

 

через GIFER