HIT MUSIC ONLY!

04 февраля `20, в 11:43
Вчені розповіли, які мелодії краще всього ставити на будильник

Вчені розповіли, які мелодії краще всього ставити на будильник

Сучасні технології дозволяють людям вибирати абсолютно будь-які мелодії для будильника - від солов'їних трелей до пісень Rammstein. Але яка музика пробуджує найефективніше і найприємніше? Саме цьому питанню присвячене нове дослідження вчених з університету Мельбурну королівського технологічного університету.

Згідно з результатами онлайн-опитування, в якому брали участь 50 людей, мелодійні звуки будильника допоможуть дати заряд бадьорості і продуктивності, у той час як різкі сигнали виявилися пов'язані з підвищеними рівнями ранкової слабкості і інерцією сну. Це стан, що виникає відразу після пробудження (коли людина відкрила очі, але нібито не прокинулася і не усвідомила себе) і пов'язане з тимчасовим - від кількох хвилин до кількох годин - зниженням працездатності.

Опитування показали, що класичні різкі сигнали будильника, що лунають у повній тиші і раптово вдераються у сон, здатні налякати і порушити роботу мозку, а більш мелодійні композиції - наприклад, Good Vibrations групи The Beach Boys або Close to Me The Cure - допоможуть вийти з інерції і "перетекти" в стан неспання більш плавно, швидко і ефективніше. У той же час гучність будильника і тривалість сигналу не впливали на  інерцію сну.

"Ранкове нездужання - серйозна проблема для нашого 24-годинного світу. Якщо ви не прокидаєтеся належним чином, ефективність вашої роботи може погіршуватися на періоди до чотирьох годин", - пояснює доктор наук Стюарт Макфарлейн.

iod.media