HIT MUSIC ONLY!

17 марта `20, в 13:38
У США першим добровольцям зробили щеплення від коронавірусу

У США першим добровольцям зробили щеплення від коронавірусу

Дослідники з Вашингтонського науково-дослідного інституту Kaiser Permanente в Сіетлі зробили щеплення від COVID-19 першим добровольцям, таким чином перейшовши до стадії випробовування вакцини на людях.

"Зараз ми – згуртована команда у боротьбі з коронавірусом. Кожен хоче зробити все можливе у цій надзвичайній ситуації", - заявила керівник дослідження Ліза Джексон.

Вакцина була розроблена у рекордний термін. Від того моменту, коли Китай розсекретив для всього світу генетичну послідовність вірусу минуло лише 65 днів. Вчених, які здійснили цей прорив, особисто похвалив президент Штатів Дональд Трамп.

Першою щеплення отримала 43-річна жінка на ім'я Дженніфер Галлер з Сіетла. Вона заявила:

"Ми всі почуваємося такими безпорадними нині. Тож для мене це неймовірна можливість щось зробити".

Також відомо, що серед тих, кому зробили щеплення - 46-річний розробник з Microsoft Ніл Браунінг з міста Ботелл, штат Вашингтон. 

Усього вакцину (по 2 дози з інтервалом у місяць) отримають 45 добровольців у віці від 18 до 55 років. Навіть якщо дослідження пройде вдало, вакцина не буде доступна для широкого загалу ще протягом 12-18 місяців.

Американські дослідники – не єдині, хто працює над створенням вакцини від коронавірусу. Десятки дослідницьких груп у всьому світі нині змагаються за першість у цьому питанні. Очікується, що наступний кандидат, Inovio Pharmaceuticals, через місяць розпочне тестування вакцини у США, Китаї та Південній Кореї. 

iod.media