Новини | Як вибрати фільтр для очищення води у побуті: поради спеціаліста

Як вибрати фільтр для очищення води у побуті: поради спеціаліста

У багатьох квартирах та приватних будинках пити воду з-під крана не рекомендується, оскільки в ній багато домішок через знос магістральних труб та незадовільний стан водопровідної системи загалом. Тому багато людей здають зразок води в лабораторію, що дозволяє дізнатися про ступінь її жорсткості, а також наявність або відсутність бактерій, мікробів, вірусів, хімічних елементів і сполук. Якщо виявляється, що вода непридатна для пиття, можна вирішити проблему за допомогою системи очищення.


Це може бути простий глечик, проточний фільтр або система зворотного осмосу. У кожному з цих пристроїв необхідно регулярно змінювати фільтр для очистки води, а також дотримуватися рекомендацій щодо експлуатації та обслуговування. У статті розглянемо особливості трьох основних варіантів очищення води для пиття.

Найдешевша і найпростіша система — глечики

Глечики-фільтри з'явились на українському ринку у 90-х роках минулого століття. Вони досі належать до недорогих і найзатребуваніших систем очищення питної води. Глечики не вимагають спеціального монтажу та обслуговування — достатньо періодично міняти картридж та мити сам глечик. При цьому якісні вугільні картриджі нейтралізують хлор, прибирають солі та органічні домішки, покращуючи колір, запах та смак води.

Однак для глибокого очищення вони не підходять, тому рекомендується використовувати глечик тільки за умови, що вода з-під крана майже придатна для пиття, просто необхідно трохи покращити її, прибравши хлор і сліди іржі.

Найдорожча та найпопулярніший вид — система зворотного осмосу

Це найсучасніше рішення для очищення питної води, оскільки дозволяє видаляти найдрібніші домішки:

  • іони натрію;
  • нітрати;
  • сульфати;
  • солі жорсткості.

Системи зворотного осмосу (https://ecosoft.ua/ua/filtry-obratnogo-osmosa-prod) дозволяють отримувати чисту воду, придатну для пиття без попереднього кип'ятіння. Її можна давати навіть маленьким дітям та заливати в акваріум із вибагливими тропічними рибками.

Система достатньо велика: під обладнання потрібно виділити під мийкою окреме місце. Також вона добре працює тільки за умови нормального тиску у водопроводі, оскільки вода, що очищається, має проходити через мембрану під натиском. Зважайте на витрату звичайної води: для отримання 0,5 л очищеної потрібно близько 1 л з-під крана.

Важливо пам’ятати закономірність: чим більш брудна і жорстка вода тече з крана, тим глибше і багатоступінчасте очищення їй потрібно.