Як спланувати маршрут до укриття в Києві

Як спланувати маршрут до укриття в Києві

Повітряна тривога може пролунати несподівано, тож важливо знати, як захистити себе та своїх близьких, якщо сигнал застане вас вдома чи поза домівкою. Тому, як повідомляє KyivNews, є кілька корисних рекомендацій, які допоможуть підготуватися до такої ситуації.

Щоб заздалегідь визначити безпечний маршрут під час повітряних тривог, необхідно знати розташування найближчих укриттів. У столиці найближчі сховища показує карта укриттів у Києві, яка дозволяє заздалегідь вивчити, де розташоване укриття біля вашого дому, роботи чи місць, які ви часто відвідуєте. На мапі відображаються підземні станції метро, підвали будинків та інші захисні споруди. Також списки адрес доступні на офіційних ресурсах місцевої влади. 


Важливо мати кілька альтернативних маршрутів до дому чи на роботу, аби в разі небезпеки швидко змінити напрямок руху. Попри те, що ворог часто б’є по цивільних об’єктах, варто перестрахуватися й оминати військові частини чи потенційно небезпечні локації.

Щоб бути в курсі ситуації, переглядайте офіційні сповіщення від влади у соцмережах. Це допоможе правильно реагувати на загрози.

Страх за близьких – одна з проблем під час тривог. Тож слід заздалегідь домовитися з родиною чи друзями про спільні дії у разі небезпеки. Чіткий план допоможе швидше зорієнтуватися та убезпечити себе.

Якщо ви не можете дістатися до спеціально обладнаного сховища, оберіть кімнату без вікон і великих скляних поверхонь. Бажано, щоб між вами та можливою загрозою було щонайменше дві міцні стіни. Це збільшить шанси захиститися від уламків скла під час вибуху. Намагайтеся уникати місць біля дзеркал, скляних дверей чи будь-яких крихких предметів, які можуть розлетітися на друзки.

Якщо під час сигналу тривоги в Києві ви виявили, що укриття зачинене, варто негайно повідомити про це рятувальників за номером 101 або звернутися до Контактного центру Києва за номером 1551.

Якщо укриття в неналежному стані або взагалі непридатне для користування, ви можете подати скаргу через додаток “Київ Цифровий”. Для цього відкрийте карту укриттів у застосунку, знайдіть потрібний об’єкт, натисніть “Поскаржитися на укриття” і заповніть форму, вказавши деталі проблеми.