Від того, як ви сушите одяг, залежить його зовнішній вигляд і, відповідно, тривалість користування ним. Це особливо актуально, якщо у вас є пральна машина із сушаркою і речі сохнуть саме в ній. Щоб уберегти свій одяг від пошкоджень, скористайтеся нашими порадами щодо того, як максимально ефективно використовувати сушилку.
Підготуйте одяг для сушіння правильно
Зазвичай всі речі, які ви перете у пралці в режимі автоматичного віджиму, можна сушити в сушарці. Але краще додатково перевірити рекомендації виробника, що вказані на етикетці.
Перш ніж відправити речі на прання, розсортуйте їх таким чином:
-
За типом тканини — прати разом краще речі зі схожих матеріалів.
-
За текстурою — є одяг, на якому утворюються катишки, і такий, що їх притягує.
-
За кольором — білі, темні, кольорові.
-
За рівнем забруднення.
Безпосередньо перед сушінням розсортуйте речі за вагою. Якщо важкі і легкі речі будуть сушитися разом, в кінці процесу перші залишаться ще вологими, а другі можуть бути пересушеними.
Не думайте, що ви зекономите час і електроенергію, якщо завантажите в сушилку якомога більше речей за один раз. Насправді, так вони будуть сохнути довше і, найвірогідніше, залишаться такими ж пом'ятими, як і під час завантаження.
Закидайте в сушарку стільки речей, щоби вони могли легко і вільно переміщатися в барабані. Постільну білизну взагалі краще сушити окремо від одягу, щоб уникнути перевантаження сушарки.
Рекомендації для сушіння одягу
Якщо на одязі немає етикетки із підказками виробника про особливості догляду, дотримуйтеся наступних рекомендацій:
-
Орієнтуйтеся на температуру прання. Якщо ви перете речі в гарячій воді, то швидше за все, їх можна сушити в гарячому режимі. Наприклад, рушники із бавовни. Декільком бавовняним рушникам вагою 2 кг потрібно 40-50 хвилин для повного висихання.
-
Якщо на етикатках одягу із синтетичних матеріалів — нейлону, лайкри, акрилу, віскози, спандекса, поліестеру — вказано, що їх можна сушити в сушарці, робіть це тільки за низької температури.
-
Якщо делікатні речі підлягають машинній сушці, встановлюйте для них режим «делікатне».
-
Не пересушуйте речі, адже пересушування може погано впливати на якість деякого одягу. Наприклад, якщо це стосується бавовняних сорочок, то пересушування може призвести до їх осадження. Одяг із бавовни варто діставати із барабану ще трошки вологим і давати йому досушитися на вішалках.
-
Є ще одна причина, чому одягу варто дати досушитися повністю перш ніж відправити його у шафу. Це не дає утворюватися цвілі, коли він буде зберігатися у місцях із поганою циркуляцією повітря.
-
Одяг виймайте із сушарки одразу, як тільки закінчиться цикл. Це дає змогу уникнути утворення складок.
Ще одна порада буде більш корисна саме для сушарки, а не для одягу. Щоби техніка служила якомога довше, після кожного циклу очищайте фільтр від ворсу. Періодично перевіряйте і зовнішній вентиляційний отвір, адже він також має бути без сміття.