Новини | Види, типи, особливості конструкції автомобільних повітряних фільтрів

Види, типи, особливості конструкції автомобільних повітряних фільтрів

Важко переоцінити роль фільтруючих елементів в конструкції автомобіля. Вони забезпечують захист силового агрегату від усіляких забруднень, дозволяючи йому працювати довго та ефективно. Розгляньмо, що таке повітряний фільтр, які існують типи цього пристрою та які у них значимі особливості.

Якими можуть бути повітряні фільтри

Існує велика кількість повітряних фільтрів, які можуть значно відрізнятися як на вигляд, так і конструкції. Підібрати підходящі для конкретного вашого автомобіля запчастини можна в надійних інтернет-магазинах, наприклад, на сайті japan-cars.com.ua. Однак спочатку слід розібратися, які в цілому існують повітряні фільтри.

Види пристроїв

У сучасних транспортних засобах можуть зустрічатися елементи, що фільтрують, наступних видів:

  • Інерційні - застарілі деталі, які сьогодні дуже рідко зустрічаються у машинах. Пристрої мають малу ефективність, а очищають повітряні маси у два етапи. Спочатку великі частинки затримуються на днищі виробу, після чого повітря простягається через подушку з капрону. Унікальною особливістю інерційних пристроїв є те, що їх можна чистити, а потім знову застосовувати.
  • Інерційно-масляні — фільтруючі елементи, які є ефективнішим різновидом запчастин інерційного типу. Їхньою конструктивною особливістю була наявність моторної оливи на днищі корпусу. Вона призначене для утримання великого пилу, піску та іншого бруду. Такі запчастини є багаторазовими, тому що їх можна промивати звичайною водою. У легкових автомобілях ці вироби не застосовуються, проте купити повітряні фільтри цього типу все ще можна на ринку, тому що вони чудово підходять для сільгосптехніки.
  • Паперові — ефективні пристрої, які легко очищають повітря і встановлюються майже у всі сучасні машини. Вони мають високу пропускну здатність, а повітря проходить через складену певним чином папір. Вартість повітряного фільтра цього типу досить низька, тому такі запчастини дуже популярні над ринком.
  • Нульового опору практично не перешкоджають руху повітряного потоку, при цьому утримуючи навіть дрібні забруднення. За конструкцією нагадують паперові елементи, але замість целюлози застосовується тканина або поролон (просочені спеціальним засобом).

Типи пристроїв

Найбільш популярними сьогодні є паперові елементи, що фільтрують. Вони бувають трьох типів:

  • Кільцеві - застарілі різновиди, які в минулому встановлювалися на карбюраторні двигуни. Відрізняються міцною конструкцією, проте займають багато місця та недостатньо ефективні для сучасних транспортних засобів.
  • Панельні повітряні фільтри для автомобілів, оснащених інжекторними та дизельними двигунами. Є моделі як із каркасом, так і без нього. Найчастіше мають пластикову чи алюмінієву сітку, яка призначена для гасіння коливань. Такі запчастини досить компактні, але мають велику робочу площу.
  • Циліндричні - ефективні комплектуючі невеликого розміру, які легко впораються з поставленими завданнями. Зазвичай, ці повітряні фільтри встановлюються на машини з дизельними агрегатами.

Якісний фільтр повітряний - це запорука правильної та ефективної роботи силового агрегату. Завдяки відсутності забруднень повітряні маси будуть легко змішуватися з пальним, утворюючи паливно-повітряну суміш з потрібними пропорціями. Це не тільки позитивно впливає на продуктивність двигуна, а й мінімізує ймовірність його поломки або прискореного зношування.