Настільні ігри для дітей: що вибрати з усього різноманіття

Настільні ігри для дітей: що вибрати з усього різноманіття

Організувати дитяче дозвілля не так просто, особливо в тому разі, якщо твоя дитина звикла цілими днями «зависати» в телефоні або дивитися мультфільми по телевізору. Щоб відірвати її від віртуальної реальності, потрібно запропонувати щось по-справжньому цікаве та захоплююче. І тут на допомогу приходять настільні дитячі ігри.




 

Граємо з користю та задоволенням

Тобі, напевно, доводилося грати в них за часів дитинства. Шашки, шахи, хокей, футбол, лото, «Монополія»… Пам'ятаєш, скільки задоволення та радості вони приносили?! А сьогодні настільні ігри стали ще захопливішими. Вони дарують дітям масу вражень, дають змогу урізноманітнити дозвілля. А найголовніше, приносять безсумнівну користь: розвивають дрібну моторику, пам'ять, уважність, логічне й образне мислення, вчать взаємодіяти з іншими гравцями, підкорятися правилам, знаходити компроміс та гідно програвати. Саме тому купувати їх для своєї дитини потрібно обов'язково. Але що вибрати, адже цікавих настільних ігор на сайті Аврора можна знайти чимало?


На що варто орієнтуватися під час купівлі гри

Для початку визначся з видом настолок. Їх умовно можна розподілити на:

  1. «Ходилки». Це, мабуть, найпоширеніший вид, який першим спадає на думку при словах «настільна гра». Основні атрибути – поле, фішки та кубик, який потрібно кидати, щоб визначити кількість ходів. Сюжетів таких бордгеймів безліч, вони можуть швидко та надовго заволодіти увагою компанії дітей різного віку.
  2. Економічні. Найпопулярніша з них – «Монополія». На ній виросло не одне покоління хлопчиків та дівчаток. Але є й інші (наприклад, «Менеджер» або «Зообізнес»). Граючи в них, дитина з легкістю опановує основи фінансової грамотності та відчуває себе справжнім бізнесменом.
  3. Логічні. Шахи, нарди, доміно, морський бій, «Ерудит», «Дженга», ігри-вікторини, безперечно, сприятимуть розвитку пам'яті, уважності, логічного мислення.
  4. Навчальні. Вчитися граючи – одне задоволення. Такі ігри допоможуть запам’ятати літери, опанувати основи математики, познайомитися з представниками тваринного та рослинного світу. І все це – у легкій, цікавій формі.
  5. Розвивальні. Це досить велика категорія, розрахована на розвиток та вдосконалення різних навичок. До них можна віднести будь-яку настільну гру, адже навіть найпростіші з них мають корисний вплив на дитину, розвиваючи зорову пам'ять, увагу, кмітливість, логіку, уяву та образне мислення.
  6. Розважальні. Їх може бути безліч – з різним сюжетом, рівнем складності, кількістю гравців. Будь-яка з таких ігор допоможе провести час весело та з користю.
  7. Спортивні. Думаєш, що грати в них можна тільки у дворі або спортзалі? А ось і ні! Настільний хокей та футбол дозволять влаштувати справжній турнір навіть у невеликій кімнаті. Це принесе масу позитивних емоцій і дорослим, і дітям.
  8. Стратегії. Завдання в таких іграх можуть бути найрізноманітніші: досягнення фінансового результату, перемога в битві, будівництво нової держави або цілої цивілізації. При цьому всі вони змушують мозок працювати на результат, вчать аналізувати ситуації, ухвалювати правильні рішення та досягати поставлених цілей. Грати в них можна всією сім'єю.

Який із видів настільних ігор вибрати? Орієнтуйся на вік дитини. Для найменших підійдуть розвивальні та навчальні ігри з яскравими картинками та простими правилами, які даватимуть основні знання про навколишній світ (колір, форму, розмір), розвиватимуть дрібну моторику.

Дітям 3–5 років можуть бути цікаві класичні «ходилки», які вимагають уваги, логічного мислення, запам'ятовування, а також забавки, що дають змогу весело провести час. Для хлопчиків і дівчаток старшого віку підійдуть складніші настільні ігри з елементами тактики та стратегії, які мають захопливу сюжетну лінію.

Не бери настілку «на виріст»! Якщо вона буде занадто складною для малюка, то він просто не зацікавиться нею або не зрозуміє. Дуже легкий варіант теж вибирати не варто. Твоє чадо швидко розбереться з ним і закине на дальню полицю.

Як правило, виробник іграшок вказує віковий діапазон своєї продукції. Але орієнтуватися тільки на нього не варто. Усі діти різні. Враховуй вподобання, інтереси, темперамент маленького гравця, і тоді ти точно не помилишся.