Новий вид дерева з сімейства аннонових, який знайшли у лісі Ебо, назвали на честь актора Леонардо Ді Капріо, який допоміг зберегти тропічний ліс від вирубки.
Дерево, яке отримало офіційну назву Uvariopsis dicaprio, росте лише на невеликій ділянці у лісі Камеруну. Воно перебуває під загрозою зникнення. Назву рослині дали вчені з Королівського ботанічного саду в К’ю. Невелике тропічне вічнозелене дерево має жовті квіти, які ростуть зі стовбура.
Раніше великі ділянки лісу хотіли віддати під вирубку, проте міжнародні експерти написали лист до уряду, в якому розповіли про цінні види тварин і рослин, які можуть зникнути через вирубку лісу. До кампанії порятунку лісу долучився актор Леонардо Ді Капріо, який почав робити дописи у соціальних мережах. Урешті рішення, яке дозволяло вирубку у лісі, було скасоване.
«Існують ще тисячі видів рослин і, можливо, мільйони видів грибів, про які ми не знаємо. Їхнє природне середовище існування, де вони ростуть, особливо ліси, – все знищується нами, людьми, які навіть не знають, що там», – каже доктор Мартін Чік з Королівського ботанічного саду.
Він додав, що багато рослин використовуються для виготовлення ліків – якщо знищити невідомі види, то людство не дізнається навіть, які ліки й проти яких хвороб можна було з них виготовити.
Як пише The Guardian, попри скасування дозволів на лісозаготівлю у серпні 2020 року, Uvariopsis dicaprio залишається під загрозою зникнення. Адже середовище, де росте дерево, залишається незахищеним від потенційної майбутньої вирубки. Лісу досі не присвоїли статус заповідної території.
Минулого року вчені з К’ю та їхні співробітники офіційно дали назву понад 200 видам рослин і грибів з усього світу. Серед них – рожева лілія з лісу Ебо; дика тютюнова рослина, що ловить комах, знайдена в Австралії; орхідея з острова Мадагаскар, яка може рости у темряві.
Деякі з цих нових видів вже вимерли, а багатьом з них – загрожує вирубка лісів, посухи, повені та пожежі, спричинені зміною клімату.
Так, з 16 нових видів орхідей, знайдених на Мадагаскарі, три вважаються вимерлими в дикій природі через руйнування середовища їх проживання. Одна з них зникла через вирубку лісів для вирощування геранієвої олії, яка використовується в індустрії ароматерапії в Європі.