Apple патентує складаний годинник

Перший розумний годинник Apple анонсувала у 2015 році, і відтоді саме її продукція вважається взірцем з усіх поглядів: функціональності, дизайну, технічної досконалості.
Компанія докладає чималих зусиль, щоб і надалі вдосконалювати свої Apple Watch: годинники кожної наступної генерації є кращими від попередників. А чи є межа технічному прогресу в цій ніші? Купертінівці в черговий раз довели, що якщо і є, то десь далеко, за горизонтом, запатентувавши революційний складаний смартгодинник Apple Watch, який зовні схожий на гаджет серії Ultra 2.
Інноваційний дизайн
Головним недоліком розумних годинників вважається їхній розмір. Він обмежується антропологією людської кисті. Зробити зі Smart Watch щось схоже на смартфон не вийде. У всякому разі так вважали досі. Тепер це твердження виглядає вже не так безапеляційно, адже новий пристрій, як засвідчує опис патенту, має дисплей зі змінними розмірами. Його можна розкладати під час використання та складати в режимі носіння.
У патенті також згадується про інші альтернативні варіанти технологій для збільшення корисної площі дисплея, але з основних зображень стає зрозумілим, що йдеться саме про складаний гаджет, у якому додатковий екран кріпиться на петлях шарнірного механізму.
У документі зазначається, що новий пристрій здатний задовольняти більше потреб: дисплей зі збільшеним екраном буде зручним для користування певними застосунками, здійснення дзвінків, включно з відеовикликами, серфінгу, ігор тощо. Коли така необхідність буде вичерпана, дисплей можна скласти, і тоді він не буде заважати займатися повсякденними справами.
Повна автономність
Можна здогадатися, що складаний Apple Watch є спробою створити пристрій, який може стати альтернативою iPhone. У всякому разі він буде більш автономним і зможе працювати й без використання Айфона.
Якщо згадати історію, то до третьої генерації Apple Watch був не надто корисним без iPhone, бо не давав змоги користуватися стільниковим зв'язком. І лише у 2019 році з'явився окремий App Store для розумних годинників, що стало черговим кроком до збільшення його автономності.
Останні версії Епл Вотч можуть використовуватися як видошукачі для камери смартфона, але в патенті вже йдеться про власну камеру в годиннику. Навіть про дві: зовнішню, користуватися якою можна буде і в складеному, й у розкладеному станах, та внутрішню для здійснення відеодзвінків.
Перспективи
Експерти, вивчивши патент, дійшли висновку, що з огляду на розміри гаджета, а також особливості розташування на зап’ясті конструкція не виглядає занадто надійною, тобто витривалість майбутньої новинки від великим питанням.
До того ж далеко не всі патенти від Apple, яких вона щорічно подає чималу кількість, приводять до появи на ринку нових пристроїв.